Nasz adres: ul.Radziwiłłowska 5, 20-080 Lublin

Telefon: +48 81 743-61-94 Email: [email protected]

AKTUALNOŚCI

Integracja Sensoryczna

W dniu 08/04/2024 r. uczniowie z koła psychologicznego uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych w sali integracji sensorycznej.

Integracja sensoryczna stanowi podstawę prawidłowego funkcjonowania w zakresie ruchu, postawy, koordynacji, emocji, percepcji, uwagi czy też mechanizmów uczenia się. To proces neurologiczny który obejmuje rejestrację, przewodzenie i opracowanie informacji z otoczenia (dotyk, wzrok, słuch, smak, zapach) i głębi naszego ciała (równowaga, czucia ułożenia i ruchów ciała), tak aby mogły być użyte w celowym działaniu. Ponadto, poprzez selekcję tych informacji dokonujemy wyboru tego na czym mamy się skupić oraz pozwala nam to celowo działać i reagować na sytuacje, których doświadczamy. Prawidłowo przebiegający proces przetwarzania bodźców sensorycznych tworzy fundament edukacji oraz zachowań społecznych.

 

Było bardzo ciekawie, usłyszeliśmy wiele nowych i interesujących informacji oraz mogliśmy wypróbować swoje zmysły w praktyce. Serdecznie dziękujemy za zorganizowanie tak fascynujących zajęć Pani Aleksandrze Kawie, psychologowi i terapeucie integracji sensorycznej oraz właścicielce Gabinetu Integracji Sensorycznej Siódemka w Lublinie na ul. Willowej 65.