Nasz adres: ul.Radziwiłłowska 5, 20-080 Lublin

Telefon: +48 81 743-61-94 Email: [email protected]

AKTUALNOŚCI

Spektakl Teatru Blaszany Bębenek

Nasza młodzież w dn. 3.10.2018 uczestniczyła w spektaklu Teatru BLASZANY BĘBENEK pt. "Zostań ze mną"

Przedstawienie odbyło się w sali gimnastycznej przy ul. Radziwiłłowskiej 3.

Spektakl ukierunkowany jest na problem dopalaczy, używek. Problem staje się ostatnio coraz bardziej popularny. Wielu młodych ludzi uważa, że sprawa dopalaczy czy innych używek istnieje tylko w telewizji, gdzieś daleko od nas, a żaden problem nie dotknie ich osobiście.

Dopalacze reklamowane są często jako bezpieczna alternatywa dla narkotyków i alkoholu. Mimo to, ich szkodliwe dla psychiki i organizmu działanie ciągle jest odkrywane. Coraz więcej młodych ludzi trafia do szpitala z objawami zatrucia, a pomimo walki z nielegalną sprzedażą są coraz bardziej dostępne. W naszym spektaklu ukazujemy skutki zażycia dopalaczy jak także jedną z przyczyn, poprzez którą młodzież po nie sięga. 

Nastoletni Paweł wiedzie normalne życie, któremu rodzice poprzez ciężką pracę zapewniają wszystko czego mu potrzeba. Nie zawsze potrafi to docenić, a od nauki ucieka w telewizję i zabawę. Początkowo z niechęcią, ale za namową otoczenia postanawia spróbować czym są dopalacze. To sprawia, że ten dzień skończy się inaczej niż wszystkie i odmieni życie pozostałych bohaterów przedstawienia.

Spektakl utrzymany jest w gatunku komediodramatu. Zastosowano w nim unikatową zmieniającą się scenografię imitującą trzy różne pomieszczenia. Wykonywane są też piosenki na żywo skomponowane specjalnie na potrzeby spektaklu, a całości towarzyszą melodię i dźwięki, dzięki którym można poczuć, że jest to prawdziwy spektakl teatralny. Przedstawienie obfituje w humorystyczne sceny, dzięki którym widzowie mogą wciągnąć się w historię głównego bohatera, a nawet samemu uczestniczyć w spektaklu. Podczas jednej ze scen wybrany przez aktora widz będzie mógł uczestniczyć w akcji i podzielić się swoją geograficzną wiedzą co urozmaica spektakl.